Vyvarujte se chirurgii kolen s cvičením

od Matta Weika

Každý, kdo měl meniskální slzu vyžadující chirurgický zákrok, ví, že to nikdy nechce projít !!! A teď možná nemusí. Vědci tvrdí, že cvičební terapie pod dohledem může být stejně účinná jako chirurgický zákrok pro jedince středního věku. To může být pro mnohé z vás úleva, protože výskyt meniskální slzy se stal stále častějším. Statistiky ve skutečnosti ukazují, že v průměru přibližně dva miliony lidí po celém světě klesají pod nožem, aby každoročně vyřešily problémy s koleny, přičemž mnoho jednotlivců shledává malou výhodu.

Vědci z Norska a Dánska shromáždili 140 dospělých ze dvou různých nemocnic pro novou studii. Zajistili se, aby subjekty trpěly degenerativní meniskální slzami pomocí skenování MRI k ověření problému. Průměrný věk jednotlivců ve studii byl 50 let.

Pro studii byla skupina účastníků rozdělena do dvou různých skupin. První Manchester United Dres skupina obdržela artroskopickou chirurgii na jejich rozděleném menisku, následovala cvičení, která měla hrát doma, aby pomohla s procesem zotavení a opětovné posílení kolena. Druhá skupina měla cvičit 2-3krát každý týden celkem 12 týdnů pod dohledem.

Po 12 týdnech bylo zjištěno, že celková síla stehen ve skupině, která cvičila pod dohledem, bez chirurgického zákroku, vykazovala zlepšení. Kromě toho, co je zaznamenán jeden faktor síly, neexistovaly žádné jiné rozdíly Athletic Bilbao Dres mezi skupinami při kontrole bolesti, kvality života a fungování kolena. Vědci pak navazovali všechny jednotlivce dva roky po studii a zjistili, že neexistují žádné nežádoucí účinky, protože žádná skupina ovlivňující jejich meniskus.

Tato studie ukazuje, že není přínos, že by se dostal pod nůž na meniskální slzu ve srovnání s podřízeným cvičebním programem zaměřeným na zdraví a sílu kolena. Ve skutečnosti, jak Ghanská fotbalová reprezentace Dres je ukázáno, může být síla svalů stále zlepšena cvičebním programem ve srovnání s artroskopickou chirurgií. To by mohlo mít něco, co by se svaly obklopující koleno zesílily a poskytovaly další stabilitu pro kolenní tobolku navzdory slze menisku. Tato studie byla krátkodobá a vědci zmínili, že musí provést více hodnocení, aby zjistili, jaké jsou dlouhodobé účinky, a také zkontrolovat širší věkové rozmezí mezi populací, která trpí meniskálními slzami.

Vědci poukázali na to, že tato studie by měla přinést povědomí všem, že pod nožem nemusí být nejlepším řešením. Zatímco ortopedie, lékaři a poskytovatelé zdravotní péče rychle tlačí lidi, aby se naklonili k chirurgickému zákroku, můžete prostřednictvím jednoduchého dohledu zjistit, že výsledky mohou být stejné bez možnosti problémů, které doprovázejí některé operace. Toto není zpráva, že lékařská komunita chce slyšet jako chirurgie kolen je několik miliard dolarů ročního průmyslu.

Hledáte další výzkumné reflektory? Podívejte se na blog IML Research zde na adrese digitálnímusscle.com

Zdroj:
Nina Jullum Kise, May Arna Risberg, Silje Stensrud, Jonas Ranstam, Lars Engebretsen, Ewa M Roos. cvičební terapie versus artroskopická částečná meniscektomie pro degenerativní meniskální slza u pacientů středního věku: randomizovaná kontrolovaná studie se dvouletým sledováním. BMJ, 2016; i3740 doi: 10.1136/bmj.i3740

Leave a Reply

Your email address will not be published.