5 Indikace Vyžadujete den odpočinku

Kdy jste se naposledy odrazili Ajax Dres z postele, připraveni se vypořádat s tímto dnem? Pokud je odpověď „nepamatuji si“, možná byste mohli využít den odpočinku. To je pravda – den bez tréninku. “Kdykoli trénujeme nebo budeme fyzicky aktivní, přidává k tělu napětí, takže vyžadujeme vyvážení této činnosti s odpočinkem,” uvádí Alana Myers, MS, CPT, instruktorka osobní fitness certifikovaná eso, stejně jako zdraví a wellness trenér. “Díky tomu je nutné poslouchat vaše tělo a vzít si každý den volno každých pár tréninků.”

Co je den odpočinku?

Fyzicky, den odpočinku poskytuje svaly čas na opravu, přestavbu a také na doplnění, které vám pomohou vrátit se ještě silnější, uvádí Myers. Pokud však budete obtížně dosáhnout svých cílů, může být pojem odebírání volna těžké zabalit hlavu kolem. Bez přiměřených prostojů však můžete nebezpečí přetrénovat, vyhoření a zranění.

Může být praktické pochopit, že den odpočinku nemusí naznačovat pouze lenošení na gauči. Dny odpočinku jsou o zpomalení, ne týkající se zastavení broušení. “To může vypadat odlišně v závislosti na jednotlivci,” říká Myers. “Pro mnoho lidí jim aktivní rekuperace pomůže zotavit se rychleji a mnohem efektivněji než pasivní Anglická fotbalová reprezentace Dres zotavení.” Věřte chůzi, józe, protahování nebo klidné plavání nebo jízdě na kole. Pokud jste však intenzivně a zdá se, že jste se intenzivně odrazili, může být den bez aktivity bez aktivity mnohem lepší volbou.

Popisy vám vyžadují den odpočinku

Cílem skóre Fitbitovo každodenní připravenost je vyřadit hádání z toho, kdy požadujete den odpočinku dodáním praktických poznatků. Tato metrika využívá kombinaci variability srdeční frekvence, aktivity a vzorců spánku, aby zjistila, zda je vaše tělo pro obtížné nebo pokud byste měli prospěch z trochu další doby zotavení. (Zde je přesně to, jak jeden editor Fitbit využil každodenní připravenosti k posílení jejích tréninků a také zvýšil její pohodu.)

Ve stejnou dobu může poslouchat vaše tělo dodat další praktické stopy, jako jsou tyto:

Nemůžete být motivováni. “Obvykle je prvním náznakem pocit, že si vyžadujete mnohem více odpočinku nebo vám chybí vaše normální motivace k práci,” uvádí Myers. Věřte tomu jako metodu vašeho mozku nechat vaše tělo pochopit, že je čas zpomalit.

Máte bolesti svalové hmoty, které neopustí. Některá bolestivost po tréninku je naprosto normální. Pokud však přetrvává několik dní, vaše svaly se vám mohou pokusit říct, že vyžadují mnohem více času na návrat. (Ditto, pokud se vaše nohy cítí těžce i pomalé, když pracujete.)

Nemůžete si udělat skvělý noční spánek. “Spánek dobíjí vaše baterie, usnadňují opravy tkání a eliminaci PSV Eindhoven Dres bolesti,” uvádí Jacob Teitelbaum, MD, autor unaveného na Fantastic. V mírných dávkách cvičení dělá skvělé věci pro spánek, což vám pomůže přikývnout mnohem rychleji a také se odložit mnohem zdravěji. Avšak také mnoho fyzické aktivity může zasahovat do vysoké kvality a množství spánku a okrádat vás o tyto výhody.

Změny chuti k jídlu. “Když někdo přetréná, tělo je přetíženo a také nedokáže vhodně zotavit,” říká Myers. “To může změnit hladiny hormonů, které spravují chuť k jídlu i nasycené signály.” V hledání paliva na palivo můžete začít toužit po sladkostech, sacharidech nebo slaných jídlech. Nebo, na straně flip, můžete zjistit, že máte vůbec trochu chuti k jídlu.

Vytěžit maximum odpočinku

Spíše než čekat až do doby, než budete absolutně otřete, zkuste plánovat pravidelný den nebo dva odpočinek předem. Vyvarujte se budíku a spánku dovnitř. Umlčte telefon nebo ho nechte v druhé místnosti. “A ujistěte se, že děláte jen věci, které se vám cítí skvěle,” říká Teitelbaum. Účty, papírování i prádlo mohou čekat ještě jeden den.

Tato informace platí pouze pro akademické funkce a také není míněna jako náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Nesmíte tyto informace využívat k diagnostice nebo léčbě problému nebo stavu zdraví a zdraví. Než změníte stravu, vždy zkontrolujte svého lékaře, změníte své spánkové návyky, užívejte doplňky nebo spusťte novou rutinu fyzické zdatnosti.

Karen Ansel, MS, RDN

Karen Ansel, MS, RD, CDN, je výživová konzultantka, novinářka a autorka specializující se na výživu, zdraví i wellness. Její nejnovější knihou je léčení superpotravin pro Anti-Aging: zůstaňte mladší, online déle.

Leave a Reply

Your email address will not be published.