6 potravin, abyste se vyhnuli, pokud jste nemocní

od Matta Weika

Když jste nemocní a utíkáš, obvykle nemáte moc chuti k jídlu. Srbská fotbalová reprezentace Dres Zatímco zůstáváte hydratovaný, když je nemocný, v určitém okamžiku během dne budete muset mít nějakou formu výživy. Jídlo, které jíte, by se však mohlo cítit ještě horší, pokud nebudete s výběrem opatrní. Níže jsou uvedena některá jídla, od kterých byste se měli držet dál, pokud se cítíte za počasí.

1. Cukr
Když jste nemocní, vaše tělo bojuje s bakteriemi. Je úkolem vašich bílých krvinek hledat a zabíjet ty bakterie, které vám způsobují nemocné. Když však konzumujete cukr, když jste nemocní, inhibuje schopnost bílých krvinek vykonávat svou práci a zabíjet bakterie. Tím se srazí váš imunitní systém o několik kolíků, což je něco, čemu se chcete vyhnout, když se budete cítit lépe a zotavit se z nemoci.

Další negativní pro konzumaci cukrů (rafinovaných), když je nemocný, je to, že může způsobit problémy v gastrointestinálním traktu a nechat vás běžet do koupelny s běhy. Průjem může způsobit, že se stanete dehydratovanými, což je něco, čemu se chcete vyhnout, když jste nemocní. Už se necítíte dobře a dehydratace, pokud se stane závažnou, vás může namísto pohodlné postele dostat do nemocničního lůžka. Zůstaňte hydratovaní a vyhýbejte se cukrům.

2. Alkohol/káva/soda
Spíše než vytvářet různé sekce pro každý z nich, je nejlepší je všechny spojit dohromady. Všechny tyto mají jednu společnou věc, která se může stát, když jste nemocní – mohou způsobit dehydrataci.

Alkohol vás zasáhne super tvrdý a super-rychlý kvůli nedostatku jídla ve vašem systému spolu s možností nějaké drobné dehydratace v důsledku nemoci. To může způsobit průjem v důsledku zrychlení alkoholu. Něco, od čeho se chcete držet dál. Nemluvě o tom, že je nemocný opilý, pravděpodobně není pro ty kolem vás nejzábavnější věc.

Když jste nemocní a z vás z vás přichází tekutina, může vás dehydratace srazit na zadek. Přijetí kávy může situaci zhoršit tím, že vás dále dehydratuje. Káva je také mírná diuretika, a proto poslední věcí, kterou chcete dělat, je muset pít ještě Borussia Dortmund Dres více tekutin kvůli častěji močení. Kofein nalezený v kávě je stimulant a také zrychlí trávicí trakt, což způsobí další volné stolice. Vyvarujte se kávy, když je nemocná.

Soda je něco, co bych nedoporučoval pít, i když jsi zdravý, ale zejména ne, když jste nemocní. Stejně jako výše uvedená část cukru, soda potlačí váš imunitní systém a nedovolí tělu bojovat s bakteriemi. Zjistíte také, že to nesedí dobře s gastrointestinálním traktem, abyste se častěji chodili do koupelny. Rovněž by se mělo zabránit dietní sodě. Umělá sladidla v nich mohou způsobit Leeds United Dres gastrointestinální problémy a poslat vás do koupelny. Držte čiré tekutiny, jako je voda nebo jakýkoli hydratační nápoj, jako je kokosová voda.

3. Mastná jídla
Váš žaludek se už necítí příliš úžasný a poslední věcí, kterou chcete udělat, je zhoršit. Vzhledem k tomu, že se mastné potraviny trvají déle, aby se pohybovaly trávicím traktem, mohlo by vám to nechat s nějakým kyselým refluxem nebo dokonce zhoršit vaši nevolnost. Vzhledem k tomu, že se mastné jídlo stále pohybuje na jih, mohou také způsobit, že se střeva uzavírají (peristalsis), což by mohlo způsobit průjem nebo zhoršit vaši současnou situaci s průjmem. Pokud máte potíže s žaludkem, držte se pěkných nevýrazných potravin.

4. Pomerančový džus
Všichni jsme slyšeli, že když jste nemocní, měli byste zvýšit příjem vitamínu C – ne, ne s pomerančovou šťávou, pokud máte bolest v krku nebo kašli. Kyselina nalezená v pomerančové šťávě v důsledku kyseliny citronové zhoršuje bolest v krku dráždí podšívku. Není nic horšího než bolestivé a zanícené hrdlo. Způsobuje to, že nechcete jíst ani pít nic, co je nezbytné k pomoci s vaším zotavením.

5. Mléko
Pokud jste dusnický a přetížený, máte více než pravděpodobné, že vykašláte hlen. Mléko bohužel může vytvořit silnější hlen, což ještě zhoršuje, pokud jej nemůžete vynést a odstranit jej z vašeho systému. Z tohoto důvodu je nejlepší oddržet mléko, dokud se necítíte lépe. Pokud absolutně umíráte na mléko, doporučuji jen trochu trochu, abych viděl, jak na něj reagujete a jak to ovlivňuje váš hlen.

6. Hrubá texturovaná jídla
Když je vaše hrdlo bolestivé a podrážděné, poslední věcí, kterou chcete, je něco, co by to mohlo poškrábat, takže se budete cítit ještě nešťastnější. Čím více dráždíte hrdlo, tím déle to bude trvat, než se uzdraví. Toast, křupavé občerstvení, bramborové lupínky, preclíky, granola, sušenky a podobné předměty by se měly vyhnout, dokud se nebudete cítit lépe. Jíst tato jídla, když je podrážděná krk, bude mít pocit, že polykáte brusný papír – ne zábavný zážitek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.