Asociace prstenových lékařů publikuje prohlášení o konsensu pro správu otřesů pro bojovníky

Nedávno The British Journal of Sports Medicine zveřejnil prohlášení o konsensu napsaném Asociací lékařů prstenů, kteří chtějí standardizovat postupy pro pozastavení, záchvaty a návrat do sportu pro bojové sporty pro bojové sport Sportovci trpí otřesem.

Celý papír najdete zde.

ARP doporučil následující:

Pozastavení a řízení otřesů

Pokud bojovník vykazuje během zápasu známky otřesu otřesů, měl by být boj zastaven. Tyto znaky zahrnují, ale nejsou omezeny na bolest hlavy, zmatek, rozmazané/dvojité vidění, nevolnost/zvracení a problémy s vyvážením/chůzí (rámeček 2).

Pokud bojový sportovní sportovec udržuje sekundární TKO, aby fouká do hlavy, doporučuje se, aby byl pozastaven z konkurence po dobu minimálně 30 dnů. Doporučuje se také, aby se bojovník zdržel sparringu Velšská fotbalová reprezentace Dres po dobu 30 dnů.

Pokud bojový sportovní sportovec udržuje KO bez sekundárního úderu do hlavy, doporučuje se, aby byl pozastaven z konkurence na minimálně 60 dní. Doporučuje se také, aby se bojovník zdržel sparringu po dobu 60 dnů.

Pokud bojový sportovní sportovec udržuje KO s loc sekundárním, aby fouká do hlavy, doporučuje se, aby byl pozastaven z konkurence po dobu minimálně 90 dnů. Doporučuje se také, aby se bojovník zdržel sparringu po dobu 90 dnů.

Všichni bojová sportovní sportovci, včetně vítězů, by měli být vyhodnoceni podle příznaků a příznaků otřesů po botu. Hodnocení by mělo být provedeno hned po prstenu po botu, ale také později se opakovalo v tišším, kontrolovaném prostředí (např. Šatana).

Bojové sportovní sportovci se mohou účastnit nekontaktního tréninku a kondicionování 1 týden po udržení otřesu mozku nebo ztráty prostřednictvím sekundárních TKO/KO, aby se jeho příznaky zlepšovaly Atletico Mineiro Dres a nezvyšují se závažnosti s aktivitou. Doporučuje se postupná progrese zvýšené intenzity, počínaje světlou aerobní aktivitou postupující k přísnější/bojové sportovní aktivitě a nakonec sparring, když se příznaky zcela vyřešily (rámeček 3).

Za žádných okolností by neměl bojový sportovní sportovec soutěžit nebo se zapojit do sparringové činnosti nebo konkurence, pokud zažívá známky a příznaky otřesu.

Hodnocení specialistů

Kromě výše uvedených období pozastavení jsme doporučili, aby pozastavení bojového sportovního sportovce pokračovalo, dokud specializovaný lékař vyškolený v řízení otřesů vyčistí bojovníka. Mezi specializovaní lékaři vyškolení OGC Nice Dres v oblasti řízení otřesů patří neurologové, neurochirurgové a lékaři sportovní medicíny primární péče.

Další testování základní linie

Doporučili jsme, aby všichni bojová sportovci provedli ověřené hodnocení NP s počátečním testem sloužícím jako základní linie. Pokud je to možné, doporučuje se také testování vestibulárního/očního a rovnováhy. Opakované testování základní linie by mělo dojít každoročně. Pokud dojde k poklesu, doporučuje se, aby lékař vyškolený při poranění mozku a řízení otřesů vyhodnotil sportovce.

Vzdělání

Doporučili jsme, aby byli všichni bojoví sportovci a jejich trenéři/trenéři vzděláváni a vyškoleni k rozpoznání příznaků a příznaků otřesu. Pokud bojový sportovní sportovec zažívá během tréninku nebo konkurence nějaké známky nebo příznaky otřesu otřesů, měl by se odstranit z kontaktních činností a okamžitě hledat zdravotnický odborník.

reklama

Sdílejte toto:
Cvrlikání
Facebook

Takhle:
Jako načítání …

Příbuzný

Hlavní lékař NYSAC vyžaduje standardizovaný screening otřesů v boxu a Mmajune 20, 2019 v „bezpečnostních studiích“
Vědci požadují, aby bojové sporty sloužily jako „Ground Zero“ v datovém údajném otřesu 5, 2021 v „bezpečnostních studiích“
ARP uvolňuje prohlášení o konsensu o bezpečném bojovníku před záchvatem hladiny krevního tlaku 19, 2021 v „bezpečnostních studiích“

Leave a Reply

Your email address will not be published.